BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Lietuvos MTEP tarptautiškumo krypčių nustatymo metodika

Vykdytojas Vyriausybės strateginės analizės centras
Produkto sritis Švietimas ir mokslas
Produkto rūšys Metodijos, metodinės rekomendacijos

Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) parengtoje metodikoje pateikiama MTEP veiklos tarptautiškumo nustatymo sistema, padėsianti pasiekti nuoseklesnio ir kryptingesnio Lietuvos tarptautinio bendradarbiavimo moksle. Metodika siekiama prisidėti prie strategiško tarptautinio bendradarbiavimo galimybių panaudojimo didinant šalies MTEP konkurencingumą, stiprinant šalies tyrėjų kompetencijas bei ugdant naujus tyrėjus. Taip pat tikimasi, jog parengta metodika leis prisidėti ir prie labiau duomenimis grįstų ir suinteresuotų mokslo sistemos atstovų poreikius bei galimybes atliepiančių sprendimų priėmimo.

Metodika skiriama naudoti institucijoms, atsakingoms už mokslo sistemos vystymą šalyje, tarptautinio bendradarbiavimo plėtrą. Tai pagalbinė priemonė, pateikianti principus, rekomendacijas, atvejų analizes, siekiant padėti institucijų atsakingiems darbuotojams įvertinti esamą tarptautinio bendradarbiavimo moksle situaciją šalyje, nustatyti MTEP tarptautiškumo lygį, identifikuoti esminius iššūkius liečiančius šalies tarptautinį bendradarbiavimą ir tarptautinį matomumą MTEP srityje. Metodika gali prisidėti palengvinant Švietimo, mokslo ir sporto,  Ekonomikos ir inovacijų bei Užsienio reikalų ministerijų atstovų, rengiančių finansavimo priemonių, skirtų MTEP sistemos konkurencingumo didinimui ar tarptautinio bendradarbiavimo tinklų plėtros skatinimui, darbą. Metodikos taikymas ir jo rezultatai priklauso nuo pasirinktų strateginių tikslų ir uždavinių, prie kurių įgyvendinimo gali prisidėti kuriamos priemonės.