BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Bendradarbiavimo skatinimas sveikatos netolygumų mažinimo srityje

Nr. 08.4.2-ESFA-K-629-01

Atnaujinimo data: 2023-12-21
Paskelbimo data
2018-06-29 00:00
Atnaujinimo data
2023-12-21
Priemonė
Paraiškos pateikimo terminas
2018-12-03 23:59
Didžiausia galima projektui skirti finansavimo lėšų suma
200 000,00 Eur
Kvietimui numatytas finansavimas
851 170,00 Eur
Prašomas finansavimas Skirtas finansavimas
mln. Eur Eur

Finansavimo skyrimas

Finansavimo tikslas

Dėmesio,  kvietimas atnaujintas (atkreipiame dėmesį, kad atnaujintame projektų finansavimo sąlygų apraše pakeisti šie punktai: 7 punktas, 10 punktas, 24.1 punktas, 43.5 punktas ir 2 priedas). 

Kviečiame dalyvauti konsultacijose.

Stiprinti bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų narių gebėjimus teikti priežiūros ir pagalbos paslaugas namuose neįgaliesiems, skatinti vaikų ir paauglių iki 18 metų amžiaus sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, teikti psichologinę ir socialinę pagalbą sergantiesiems onkologinėmis ligomis bei informaciją asmenims kraujotakos sistemos ligų antrinės prevencijos srityje.

Finansuojamos veiklos

 • Sveikatos apsauga ir gerovė

Remiamos veiklos

Bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų narių gebėjimų teikti priežiūros ir pagalbos paslaugas neįgaliesiems ir negalintiems apsitarnauti žmonėms namuose stiprinimas, bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų rėmimas sudarant ir įgyvendinant priežiūros ir pagalbos paslaugų neįgaliesiems ir negalintiems apsitarnauti žmonėms programas.

 

Papildoma informacija:

Projekto parengtumui reikalavimai netaikomi

Apie informacinius susitikimus - mokymus pareiškėjams bus paskelbta atskira žinute su tiksliomis datomis

Galimi pareiškėjai

1. nevyriausybinės organizacijos;
2. tradicinės religinės bendruomenės;
3. sveikatos priežiūros specialistų organizacijos / asociacijos.

 

Galimi pareiškėjai

 • Viešasis sektorius

Atrankos būdas

Konkursas

Paraiškų pateikimo būdas

Pareiškėjas turi užpildyti paraišką, kurios forma PDF formatu pateikiama Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamų projektų duomenų mainų svetainėje (toliau – DMS) prie konkretaus kvietimo teikti paraiškas.

Pareiškėjas pildo paraišką ir kartu su Aprašo 49 punkte nurodytais priedais iki kvietimo teikti paraiškas skelbime nustatyto termino paskutinės dienos teikia ją per DMS.

 

DMS naudojimosi tvarka nustatyta Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 1 priede „Duomenų teikimo per Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamų projektų duomenų mainų svetainę tvarkos aprašas“ https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/f44986504ed411e49cf986e1802f1de9/VPkqsoTNtU

 

Detali informacija apie DMS ir mokymų medžiaga, kaip prijungti prie DMS, pateikti paraiškas ir kt. yra pateikta svetainėje:

http://www.esinvesticijos.lt/lt/DMS

Susiję dokumentai

2014-10-08

Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės

Nuoroda
Dokumento kategorija Nacionaliniai teisės aktai
Dokumentą priėmė: Finansų ministerija

Kontaktai

Projektų valdymo skyriaus III vyr. projektų vadovas Justas Martinaitis, tel. 8 659 82031, el. paštas Justas.Martinaitis@esf.lt

Projektų valdymo skyriaus III vyr. projektų vadovė Daiva Jakubauskienė, tel. 8 659 79873, el. paštas Daiva.Jakubauskiene@esf.lt

Retais atvejais, paraišką pildant, saugant ir atsidarant daug kartų, paraiškos forma tampa iškraipyta. Kai kuriais kitais retais atvejais, paraiškos forma gali užsirakinti ir dingti jos pildymo bei teksto kopijavimo funkcionalumai. Abiem šiais atvejais paraiškos forma tampa negrįžtamai sugadinta, todėl reikėtų parsisiųsti naują paraiškos formą ir visą informaciją perkelti ten. Jei nėra įmanoma nukopijuoti iš sugadintos paraiškos formos – susisiekite su šio kvietimo konsultantais.

 

Tam, kad sumažintumėte riziką tokios problemos atsiradimui, rekomenduojame didžiausias aprašomąsias paraiškos dalis (5.1 ir 5.3 punktai, 6 dalies rodiklių aprašymai, 7 dalies biudžeto pagrindimai) pirmiausia sukurti, parašyti ir suredaguoti atskirose bylose (pavyzdžiui, Microsoft Word), o vėliau šią informaciją tik nukopijuoti į paraiškos formą.

Atsakymo data 2018-11-21

Antrinė prevencija suprantama kaip darbas tik su tais su žmonėmis, kurie jau serga arba anksčiau sirgo kraujotakos sistemos ligomis.

Atsakymo data 2018-11-21

Paraiškos pildymo instrukcija yra integruota į paraiškos formą. Prie kiekvieno paraiškos lauko yra mėlyna klaustuko ikona, ant kurios užvedę kursorių pamatysite to konkretaus lauko pildymo instrukciją. Atskiros instrukcijos nėra, tačiau tą pačią informaciją kitu formatu (Microsoft Word) galima rasti Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 3 priede (nuoroda: https://www.e-tar.lt/rs/aesupplement/f44986504ed411e49cf986e1802f1de9/GPkutrpCQJ/b1d7ac50b0de11e88f64a5ecc703f89b/).

Atsakymo data 2018-11-21

Ši veikla nėra orientuota į programų rengimą. Veiklos stebėsenos rodiklis yra „Asmenys, dalyvavę mokymuose, skirtuose sudaryti ir (arba) įgyvendinti priežiūros ir pagalbos paslaugų neįgaliesiems ir negalintiems savarankiškai apsitarnauti žmonėms programas“, todėl veikla turėtų būti nukreipta į mokymų organizavimą, o programų rengimo išlaidų čia neturėtų būti numatyta. Rekomenduojame įsigyti paslaugas iš tiekėjų, kurie turi jau parengtas programas. Programų adaptavimo išlaidos pagal šią veiklą galėtų būti tinkamos, tačiau kiekvienu atveju jos turi būti pagrįstos ir būtinos projekto įgyvendinimui.

Atsakymo data 2018-11-21

Paraiškoje pagrįsdami šią informaciją galite naudotis bet kokiais Jums patogiais ir prieinamais informacijos šaltiniais. Planuojant reikėtų realiai įvertinti, kiek asmenų galite pritraukti į projektą iš vienos ar kitos gyvenamosios vietovės. Rekomenduojame paraiškoje (geriausia – atskirame priede), detalizuojant pagal atskiras gyvenamąsias vietoves (kaimus) nurodyti, kiek asmenų planuojate iš jų surinkti. Agentūra vertinimo metu naudosis iš savivaldybių surinkta informacija apie gyventojų skaičių tose vietovėse.

Atsakymo data 2018-11-21

Vertinimo kriterijaus aprašyme nenurodyta, kad veikla traktuojama pagal loginę matricą, todėl bus vertinama, ar partneris tiesiogiai įgyvendina tam tikrą veiklą ar jos dalį, pavyzdžiui vykdo mokymus, skiria darbuotojus, perka paslaugas ir pan. Atkreipiame dėmesį, kad partnerystė turėtų būti pagrįsta ir teikti naudą. Pagal 3 naudos ir kokybės vertinimo kriterijų balai bus skiriami už tuos partnerius, kurių dalyvavimas projekte bus pagrįstas.

Atsakymo data 2018-11-21

Ne, negali. Projekto finansavimo sąlygų aprašas išimčių tikslinei grupei nenumato. Nustatyta, kad tiksline grupe gali būti nevyriausybinių organizacijų nariai. Tinkami tikslinės grupės atstovai būtų tik tie Jūsų darbuotojai, kurie yra kokių nors asociacijų nariai. Jei jie yra tik darbuotojai, jie negali būti įskaityti į rodiklį.

Atsakymo data 2018-11-21

Reikėtų pateikti įrodymus, kad taikomas darbo užmokesčio įkainis neviršija rinkoje galiojančių/Jūsų organizacijoje taikomų įkainių panašių pareigybių darbuotojams. Siūlome pateikti pažymą apie panašių funkcijų darbuotojams priskaičiuotą darbo užmokestį per pastaruosius 3-12 mėnesių ir, remiantis atlyginimo vidurkiu, suskaičiuoti įkainį su darbdavio mokesčiais (valandai, dienai, mėnesiui ir pan.). Galima remtis ir kitais informacijos šaltiniais (pvz. informacija iš Statistikos departamento ar pan.). Skaičiuojant įkainį nepamirškite prie jo pridėti kasmetinių atostogų ir papildomų poilsio dienų išmokų fiksuotosios normos, vadovaujantis Kasmetinių atostogų ir papildomų poilsio dienų išmokų fiksuotųjų normų nustatymo tyrimo ataskaita (nuoroda: http://www.esinvesticijos.lt/lt/dokumentai/kasmetiniu-atostogu-ismoku-fiksuotuju-normu-nustatymo-tyrimo-ataskaita).

Atsakymo data 2018-11-21

Nuosavas įnašas turi būti skaičiuojamas ne nuo finansavimo sumos, bet nuo bendros projekto vertės. Didžiausia galima projekto vertė su 5 proc. nuosavu įnašu yra 210 526,31 Eur. Žr. du pateiktus pavyzdžius:

 1. TEISINGAS pavyzdys: finansavimo suma – 200 000,00 Eur, nuosavas įnašas – 10 526,32 Eur. Bendra didžiausia galima projekto vertė – 210 526,31 Eur. Šiame pavyzdyje nuosavas įnašas buvo apskaičiuotas nuo BENDROS projekto vertės, todėl nuosavas įnašas sudaro lygiai 5%, koks ir yra minimalus reikalavimas paraiškai.
 2. NETEISINGAS pavyzdys: finansavimo suma – 200 000,00 Eur, nuosavas įnašas – 10 000,00 Eur. Bendra didžiausia galima projekto vertė – 210 000,00 Eur. Šiame pavyzdyje 5 procentų nuosavas įnašas buvo apskaičiuotas nuo finansavimo sumos, todėl skaičiuojant nuosavą įnašą nuo bendros projekto vertės, 10 000,00 Eur tesudaro 4,76%. Tai nesiekia minimalios reikalaujamo nuosavo įnašo dalies.

Atkreipiame dėmesį, kad projekto vertė susidaro iš projektui skiriamo finansavimo lėšų sumos (kuri negali būti didesnė nei 200 000 Eur) ir nuosavo įnašo, kuris gali būti didesnis nei 5 proc.

Atsakymo data 2018-11-21

Ne. Netiesioginės išlaidos apskaičiuojamos pagal fiksuotąją normą, kuri nustatoma pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 10 priedo 3 punkto lentelę (nuoroda: https://www.e-tar.lt/rs/aesupplement/f44986504ed411e49cf986e1802f1de9/GPkutrpCQJ/b1cd4c10b0de11e88f64a5ecc703f89b/). Paraiškos biudžete užtenka nurodyti, kad netiesioginės išlaidos apskaičiuotos pagal fiksuotąją normą.

 

Vienintelė išimtis - kai paraiškos biudžete veiklų rangos dalis sudaro 100 procentų, t. y., jei nei vienoje veikloje (veikla – tai, kas paraiškos loginiame pagrindime žymima dviem skaičiais – 1.1, 1.2, 1.3 ir t. t.) nėra numatyta darbo užmokesčio, fiksuotųjų įkainių, nenumatytas prisidėjimas savo patalpomis ar pan., o visos paslaugos perkamos stambiais pirkimais, įsigyjant paslaugų paketus. Šiuo vieninteliu atveju paraiškos biudžete netiesiogines išlaidas reikia grįsti.

Atsakymo data 2018-11-21

Galima sudaryti kelias jungtinės veiklos sutartis su skirtingais partneriais. Ypač tada, kai visos sąlygos ir įsipareigojimai vienodi visiems partneriams. Viena bendra jungtinės veiklos sutartis rekomenduojama tuo atveju, kai partneriams numatomi skirtingi įpareigojimai ir nuo vienų partnerių veiksmų priklauso kitų partnerių įsipareigojimai (kai svarbu žinoti vieniems kitų įsipareigojimus).

Atsakymo data 2018-11-21

 1. Pirmasis kvietimas (9.1 veikla) – asociacijų ir kitokių nevyriausybinių organizacijų nariai.
 2. Antrasis kvietimas (9.2 veikla) – vaikai ir paaugliai iki 18 metų amžiaus.
 3. Trečiasis kvietimas (9.3 veikla) – asmenys, gyvenantys šiose savivaldybėse: Akmenės r. sav., Alytaus r. sav., Biržų r. sav. , Ignalinos r. sav., Jonavos r. sav., Joniškio r. sav., Kaišiadorių r. sav., Kalvarijos sav., Kazlų Rūdos sav., Kelmės r. sav., Kupiškio r. sav., Kėdainių r. sav., Lazdijų r. sav., Molėtų r. sav., Pagėgių sav., Pakruojo r. sav., Pasvalio r. sav., Radviliškio r. sav., Rokiškio r. sav., Šakių r. sav., Šalčininkų r. sav., Šiaulių r. sav. , Šilutės r. sav., Širvintų r. sav. , Trakų r. sav., Varėnos r. sav., Vilkaviškio r. sav., Zarasų r. sav.
 4. Ketvirtasis kvietimas (9.4 veikla) – asmenys, jau sergantys arba anksčiau sirgę kraujotakos sistemos ligomis, kurie gyvena šiose savivaldybėse: Akmenės r. sav., Alytaus r. sav., Anykščių r. sav., Joniškio r. sav. , Jurbarko r. sav., Kalvarijos sav., Kazlų Rūdos sav., Lazdijų r. sav., Molėtų r. sav., Pagėgių sav., Pakruojo r. sav., Pasvalio r. sav., Radviliškio r. sav., Raseinių r. sav., Rokiškio r. sav., Šakių r. sav., Šalčininkų r. sav., Švenčionių r. sav., Trakų r. sav., Ukmergės r. sav., Varėnos r. sav., Vilkaviškio r. sav., Zarasų r. sav. Žr. šiame žemėlapyje taškais pažymėtas savivaldybes: https://www.e-tar.lt/rs/actualedition/682b6f200d7111e4adf3c8c5d7681e73/jtpjKBVMFo/content_files/image015.jpg.

Atsakymo data 2018-11-21

 1. Aktuali Projektų finansavimo sąlygų aprašo redakcija: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/9559383079f911e8ae2bfd1913d66d57/ReLRitudIm
 2. Aktuali Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių redakcija: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/f44986504ed411e49cf986e1802f1de9/GPkutrpCQJ. Čia 10 priedo 3 punkto lentelėje galima rasti netiesioginių išlaidų apskaičiavimo lentelę, o 3 priede – paraiškos pildymo instrukciją.
 3. Rekomendacijos dėl projektų išlaidų atitikties Europos Sąjungos struktūrinių fondų reikalavimams: http://www.esinvesticijos.lt/docview/?id=4775&h=3daab&t=!%202014-2020%20m.%20I%C5%A1laid%C5%B3%20rekomendaciju%20keitimas_2016.05.09.
 4. Sveikatos netolygumų mažinimo veiksmų plano aktuali redakcija: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/682b6f200d7111e4adf3c8c5d7681e73/jtpjKBVMFo (pirmajam kvietimui skirti 6 priedo 24.1.1, 24.1.1.1 ir 24.1.1.2 punktai; antrajam – 7 priedo 45.12.3 punktas; ketvirtajam – 4 priedo 32.2.5 punktas).
 5. Nacionalinės vėžio profilaktikos ir kontrolės 2014–2025 metų programos aktuali redakcija: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/051d0e500ce211e4adf3c8c5d7681e73/sUnHyugOWA (trečiajam kvietimui skirti 160.3.4 ir 152 punktai).
 6. Nacionalinės vėžio profilaktikos ir kontrolės 2014–2025 metų programos įgyvendinimo 2017–2019 metais priemonių plano aktuali redakcija: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/25e41380c0fa11e6bcd2d69186780352/oPGIJuCPmk (trečiajam kvietimui svarbus 7.5 punktas).
 7. Nuoroda į 08.4.2-ESFA-R-630 priemonės projektų vykdomų veiklų sąrašą: http://www.esinvesticijos.lt/lt/dokumentai/projektu-veiklu-suvestine-priemone-nr-08-4-2-esfa-k-629 (aktualu antrajam kvietimui, tokių pat veiklų negalima vykdyti tose pačiose savivaldybėse).
 8. Klausimynas apie PVM tinkamumą finansuoti: www.esinvesticijos.lt/lt/media/download?id=3161&h=412d1&t=05._FORMOS_PVM_klausimynas_patv_2015.10.23.docx (Aprašo 49.3 punktas).
 9. Klausimynas dėl juridinio asmens atitikties ūkio subjekto sąvokai: http://www.esinvesticijos.lt/lt/dokumentai/klausimynas-del-organizacijos-atitikties-ukio-subjekto-savokai-pagal-sutarties-del-europos-sajungos-veikimo-107-straipsnio-1-dalies-kriterijus-1 (Aprašo 49.4 punktas).
 10. Vienos įmonės deklaracija: http://www.esinvesticijos.lt/lt/dokumentai/vienos-imones-deklaracija-pagal-komisijos-reglamenta-es-nr-1407-2013 (Aprašo 49.5 punktas).

Atsakymo data 2018-11-21

Taip, tai yra apribojimas pareiškėjams. Nacionalinės vėžio profilaktikos ir kontrolės 2014–2025 metų programos įgyvendinimo 2017–2019 metais priemonių plano 7.5 punkte nurodyta, kad „galimi projektų vykdytojai: NVO, vykdančios veiklą onkologinių ligų srityje“. Taigi, tinkami pareiškėjai šiame kvietime yra tik tokios organizacijos, kurių steigimo dokumentuose numatyta, kad jos veikia onkologinių ligų srityje.

Atsakymo data 2018-11-21

Ne, jei paraiškoje planuojate specialiuosius mokymus, juos pagrįsti reikėtų faktinėmis rinkos kainomis. Iš minėtos ataskaitos pagrindimui galite panaudoti salės nuomos, pietų ir kavos pertraukų įkainius, tačiau mokymų lektorių įkainis turėtų būti pagrįstas komerciniais pasiūlymais ar kitais būdais (tiekėjų apklausos pažyma, viešai prieinamų informacijos šaltinių duomenys, panašių įvykdytų sutarčių įkainiai).

 

Atsakymo data 2018-11-21

Taip. Aprašo 41 punkte išvardintos tik išlaidos, kurioms taikomi fiksuotieji įkainiai. Tai nėra baigtinis sąrašas. Kitos projektui būtinos išlaidos taip pat gali būti numatytos paraiškoje. Jos turėtų būti grindžiamos faktinėmis rinkos kainomis (pavyzdžiui, pateikiant bent 2 preliminarius tiekėjų komercinius pasiūlymus).

Atsakymo data 2018-11-21

Nebūtinai. Projektą šio kriterijaus kontekste vertinsime plačiau – kaip laikiną veiklą, nukreiptą į unikalaus tikslo pasiekimą, turinčią aiškią pradžią ir pabaigą, baigtinius išteklius ir naudojančią griežtai apribotą biudžetą. Šio kriterijaus pagrindimui turite pateikti užpildytą Aprašo 5 priedą. Atkreipiame dėmesį, kad šiame priede deklaruojamų projektų trukmė turėtų būti ne trumpesnė kaip 12 mėnesių ir kiekviename iš projektų turi būti sudalyvavę ne mažiau kaip 100 dalyvių.

Atsakymo data 2018-08-08

Taip, galima. Tik atkreipiame dėmesį, kad pildant paraiškos 4.1 punktą turėsite nurodyti vieną apskritį, kuriai tenka didžioji dalis lėšų. Kitas veiklos vykdymo teritorijas galėsite įtraukti kaip atskiras savivaldybes paraiškos 4.2 punkte „Kita (-os) savivaldybė (-ės), kuriai (-ioms) tenka dalis projekto lėšų“.

Atsakymo data 2018-08-08

Pagal priemonę Nr. 09.2.2-ESFA-V-729 fizinio aktyvumo edukacinių programų pirkimai dar nėra pradėti, todėl nėra įmanoma tiksliai įvardinti konkrečių veiklų. Šios priemonės tikslinė grupė yra bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai, todėl planuodami projekto veiklas neturėtumėte užsiėmimų sieti su konkrečių ugdymo įstaigų moksleiviais (netinkamų veiklų pavyzdys būtų fizinio aktyvumo užsiėmimai 1-osios vidurinės mokyklos mokiniams). Jei paraiškoje suplanuotos veiklos nebus skirtos konkrečių mokyklų moksleiviams, laikysime, kad paraiška priemonės  09.2.2-ESFA-V-729 veiklų nedubliuoja.

Atsakymo data 2018-08-08

Paraiškos formą galima parsisiųsti prisijungus prie Duomenų mainų svetainės (https://dms2014.finmin.lt). Instrukciją, kaip parsisiųsti paraiškos formą iš Duomenų mainų svetainės, galite rasti čia.

Atsakymo data 2018-08-08