BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Lietuvoje įvyko 8-oji tarptautinė investicijų vertinimo konferencija

2019 m. birželio 5 d.

Š. m. gegužės 23 d. Vilniuje įvyko Finansų ministerijos organizuojama tarptautinė investicijų vertinimo konferencija „Vertinimas po 2020 m.: evoliucija ar revoliucija?“. Į renginį  susirinko daugiau nei 120 dalyvių iš 19 šalių. Ekspertai dalinosi patirtimi ir kartu ieškojo būdų, kaip vertinimas efektyviau galėtų  prisidėti prie įrodymais grįsto valdymo.

Rodoma:

Š. m. gegužės 23 d. Vilniuje įvyko Finansų ministerijos organizuojama tarptautinė investicijų vertinimo konferencija Vertinimas po 2020 m.: evoliucija ar revoliucija?“. Į renginį  susirinko daugiau nei 120 dalyvių iš 19 šalių. Ekspertai dalinosi patirtimi ir kartu ieškojo būdų, kaip vertinimas efektyviau galėtų  prisidėti prie įrodymais grįsto valdymo.

2004 m., patvirtinus pirmą Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansuojamą programą, Lietuvoje pradėtas investicijų vertinimas, siekiant kokybiškai geresnių rezultatų. Šiemet vertinimo sistemai jau 15 metų.

„Vertinimo sistema siekiame užtikrinti, kad žinios būtų pagrindinis kriterijus priimant strateginius sprendimus bei tobulinant viešosios politikos įgyvendinimą. Investicijų vertinimas apima sistemingą duomenų ir faktų rinkimą bei jų analizę. Dėmesys faktams leidžia atskirti vertinimą nuo subjektyvių nuomonių ir interpretacijų“, – sakė viceministrė Miglė Tuskienė.

Vienas ekspertų, Dr. Wolfgang Meyer Saarland universiteto vertinimų centro (CEVAL) direktoriaus pavaduotojas (Vokietija) teigė, kad per pastaruosius tris dešimtmečius vertinimas tapo svarbia priemone įrodymais grįstos politikos formavimui visoje Europoje. „Tačiau vertinimo rezultatai nėra taip plačiai naudojami palyginus su visuomenės apklausų rezultatais, o pilietinė visuomenė įsitraukia tik tuomet, kai mato realią naudą, todėl šioje srityje kartu galime dar daug ką nuveikti”, – konferencijos metu kalbėjo W.Meyer.

Konferencija skirta stiprinti vertinimą bei vertinimo rezultatų sklaidą, kurti tarptautinę platformą, skirtą pasidalinti geriausiomis idėjomis ir praktikomis, skatinančią bendradarbiavimą bei abipusį mokymąsi. Konferencijoje pranešimus skaitė Europos Komisijos, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atstovai, pripažinti vertintojai iš Lietuvos ir užsienio valstybių.

Daugiausia dėmesio buvo skiriama artėjančiam naujajam 2021–2027 metų finansavimo laikotarpiui bei vertinimo sistemai kylantiems naujiems iššūkiams ir galimybėms. 

Daugiau informacijos apie konferenciją gali rasti: 

E.leidinys

Konferencijos apibendrinimas

Prezentacijos:

LEARNING FROM EVALUATIONS TO SHAPE THE FUTURE: DEVELOPING KEY IMPACT PATHWAYS FOR THE EUROPEAN FRAMEWORK PROGRAMME FOR RESEARCH AND INNOVATION

UNDERSTANDING POLICY IMPACT: IN-DEPTH EVALUATION OF OECD COMMITTEES

EVALUATION OF ESF FUNDED TRAININGS: HOW SUCCESSFUL HAVE THE NEW STRATEGIES OF DATA COLLECTION BEEN?

EVALUATIONS IN THE NEXT PROGRAMMING PERIOD: EVOLUTION OR REVOLUTION. CONSOLIDATING THE 2014-2020 REVOLUTION WITH SIMPLIFICATION IN MIND

MONITORING AND EVALUATING COMPLEX INTERVENTIONS - USING INSIGHTS FROM SYSTEMS THINKING

BUILDING CAPACITY FOR EFFECTIVE USE OF POLICY EVALUATION: LESSONS FROM THE OECD EXPERIENCE

GYVENIMO KOKYBĖS MATAVIMAI IR JŲ NAUDA Į REZULTATUS ORIENTUOTAM VALDYMUI

COORDINATION OF PUBLIC INTERVENTIONS AND THE EXIT STRATEGY: PREPARATION EXPERIENCE FOR 2021+ PERSPECTIVE IN LITHUANIA

THE FUTURE OF EVALUATION: 10 PREDICTIONS

PUBLIC INTERVENTIONS TO CREATE PUBLIC OUTCOME. HOW CAN EVALUATION HELP US?

IMPACT, CAUSALITY THEORY, AND BIG DATA

WHAT IS THE IMPACT OF EVALUATIONS? IMPLEMENATION OF RECOMMENDATIONS: CONTENT VS FORM

INSTITUTIONALISATION OF EVALUATION IN EUROPE: THE CURRENT STATE AND FUTURE PERSPECTIVES