BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Naujienos

23 Viso įrašų
Nustatyti puslapyje rodomų įrašų skaičių
iki
Rodyti viską
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašu filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą
INVEGA atnaujina palūkanų kompensavimo sąlygas – atsiveria daugiau galimybių verslui

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), siekdama užtikrinti, kad valstybės ir mokesčių mokėtojų lėšomis teikiama pagalba būtų efektyvi bei atitiktų verslo poreikius, nuo 2022 m. liepos 21 d. atnaujina priemonės „Palūkanų kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams“ sąlygas.

Lietuviškas startuolis energiją išgauna iš netikėto šaltinio

Įmonės „Viezo“ direktorius Donatas Ponamariovas ir techninis direktorius Donatas Darkšas pasakoja apie tai, kaip vibraciją verčia elektros energija.

„VS Fitness“ sustoti neplanuoja: Lietuvoje planuoja atidaryti dar 7 sporto klubus

Nors verslai vėl dirba įprastu ritmu, tačiau apie plėtrą pagalvoja atsargiai. Visa tai lėmė pokovidinė situacija, kuri iki šiol priverčia gerai apgalvoti apie priimamus finansinius sprendimus, o ypač – skolinimąsi. Tačiau įmonė UAB „VS Fitness“ yra puikus pavyzdys, įrodantis, kad net pandemija negali sustabdyti plėtros planų, jeigu turi tikslą ir atkakliai jo laikaisi.

98 proc. pasinaudojusių verslo pradžiai skirtomis paskolomis sėkmingai veikia ir po pirmųjų veiklos metų

Pradėti verslą ir jį plėtoti su paskola, ar be – pasirinkimas, dėl kurio neretai kyla klausimų. Naujokai versle dažnai nuogąstauja, kad imti paskolą gali būti pernelyg rizikinga, antra vertus, tai gali tapti tramplynu sėkmingo verslo link. Ar išties baimė skolintis turi pagrindo?

Pasaulinį pripažinimą pelniusi „Wilara“: kaip tikybos mokytojas išgarsino bitininkystės reikmenų verslą

Prieš 30 metų Gediminas Olsevičius vaikus mokė tikybos pagrindų, tačiau kartą, kai norėjo pasitrumpinti barzdą, o kišenėje tebuvo 50 „vagnorkių“, suėmė apmaudas – jis pradėjo galvoti, kuo galėtų užsiimti, kad nereikėtų bijoti kylančių kainų. Atsakymas buvo čia pat, kai sužinojo, kad buvęs bendradarbis atidarė lentpjūvę, tad ir Gediminas turėjo pasiūlymą – gaminti avilius bitininkams. Jau tų pačių metų rudenį jie kartu išsinuomavo garažą ir pradėjo nedidelį verslą, kuris šiandien išaugo iki galiūno pavadinimu UAB „Wilara“.

Dar mokykloje sėkmingą verslą sukūręs L. Kaminskis: „Nereikia žinoti visko, kad galėtum žengti naujus žingsnius“

„Jau šiandien padedame šimtams, o greitai ir tūkstančiams žmonių persikvalifikuoti į duomenų ir programavimo sritį. Kodėl? Pasaulio Ekonomikos forumo duomenimis, netolimoje ateityje technologijos panaikins apie 85 mln. darbo vietų, tačiau didėjant robotizacijai iki 2025 m. bus sukurta 97 mln. naujų darbo vietų. Dauguma profesijų reikalaus stiprių technologinių įgūdžių, ypač analitinių ir programavimo“, – sako ambicingo Lietuvos duomenų mokslo startuolio „Turing College“ karjeros mokyklos vadovas Lukas Kaminskis (24 m.). Neabejojama, kad jo ir bendražygių – Tomo Moškos ir Beno Šidlausko – startuolis, jau pritraukęs apie 2,5 mln. dolerių, keis ne vieno jauno, ir ne tik jo, žmogaus gyvenimą.

Tarptautinių rinkų siekianti biotechnologijų įmonė: lietuvių mokslininkai, idėja ir verslo planas

Vos prieš šešerius metus į Lietuvos verslo padangę žengė naujas startuolis – biotechnologijų įmonė „Droplet Genomics“. Lietuvių mokslininkų įkurtas verslas sparčiai skinasi kelią į tarptautines rinkas, o sėkmę grindžia lašelių mikroskysčių technologija, leidžiančia atlikti pavienių ląstelių bei molekulių tyrimus. Šiandien jų kuriamų prietaisų, reagentų bei programinės įrangos trokšta užsakovai ir už Atlanto, o vos prieš vienerius metus įmonė pritraukė 1 mln. eurų investiciją.

INVEGA – tarp gerą reputaciją turinčių įmonių

Reputacijos indekso tyrimo, kuris nuo 2016 m. Lietuvoje analizuoja šalies verslo, nuomonės lyderių ir visuomenės požiūrį į privataus ir viešojo sektoriaus bendroves, jų veiklą, vertina įmonių reputaciją ir jos pokytį per metus, duomenimis, per metus nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau - INVEGA) reputacijos indeksas išaugo net 11 procentinių punktų arba beveik 58 procentus.

Abipusės naudos beieškant – ar įmanoma valstybės investicijų ir privačių finansuotojų sinergija?

Per 20 metų vien UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) į Lietuvos verslą įliejo daugiau nei 2 mlrd. Eur valstybės lėšų, kurios pritraukė daugiau nei 1,4 mlrd. Eur privataus kapitalo lėšų. Veikdama tiesiogiai ir pasitelkdama partnerius – įvairias finansų įstaigas bei kitus finansinius tarpininkus, INVEGA jau du dešimtmečius veikia rinkoje, užpildydama finansavimo spragas ir įgyvendindama valstybės strateginius tikslus.

INVEGOS 2022 m. I ketvirtis: beveik 70 mln. Eur finansinės pagalbos daugiau kaip 1400 šalies verslų

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) per pirmąjį 2022 m. ketvirtį daugiau nei 1,4 tūkst. verslų suteikė beveik 70 mln. Eur finansavimą subsidijų, paskolų, garantijų bei rizikos kapitalo investicijų forma ir pritraukė beveik 84 mln. Eur privačių lėšų į Lietuvos verslus.

Sekite naujienas

RSS