BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Neformalūs susitikimai su EK dėl 2021–2027 m. ES fondų investicijų programos

Vilniuje vyko trečiosios neformalios derybos dėl ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvai

2019 m. spalio 17–18 d. Vilniuje vyko trečiosios neformalios derybos su EK atstovais dėl naujos Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų programos po 2020 m. 2 prioriteto „Žalesnė Lietuva“, 3 prioriteto „Geriau sujungta Lietuva“ ir 5 prioriteto „Piliečiams artimesnė Lietuva“ investicijų ir finansavimo krypčių.

Susitikimuose dalyvavę Vidaus reikalų ministerijos, Kultūros ministerijos, Susisiekimo ministerijos, Energetikos ministerijos ir Aplinkos ministerijos atstovai pristatė šiuo metu kylančius iššūkius kuruojamose viešosios politikos srityse, ilgalaikius strateginius tikslus iki 2030 m. bei kokios intervencijos būtų finansuojamos iš ES struktūrinių fondų lėšų.

Susitikimuose EK atstovai akcentavo investicijų prioritetizavimo ir koncentracijos svarbą visose viešosios politikos srityse. Taip pat buvo pažymėta, kad nustatant investavimo kryptis ir teritorijas regionuose, svarbu atsižvelgti į konkretaus regiono iššūkius. Transporto sektoriuje akcentavo aplinkosauginius, darnaus mobilumo ir saugumo aspektus. Taip pat daug dėmesio buvo skirta žiedinės ekonomikos, žaliosios infrastruktūros, prisitaikymo prie klimato kaitos bei energetinio efektyvumo ir atsinaujinančių energijos išteklių klausimams.

1. Vidaus reikalų ministerijos pristatymas. Investicijų kryptys

2. Susisiekimo ministerijos pristatymas. Reikiamos sąlygos

3. Susisiekimo ministerijos pristatymas. Investicijų kryptys

4. Energetikos ministerijos pristatymas. Reikiamos sąlygos

5. Energetikos ministerijos pristatymas. Investicijų kryptys transporto sektoriuje

6. Aplinkos ministerijos pristatymas. Reikiamos sąlygos

7. Aplinkos ministerijos pristatymas. Investicijų kryptys

8. Energetikos ministerijos pristatymas. Investicijų kryptys

 

Vilniuje vyko antrosios neformalios derybos dėl investicijų Lietuvai

2019 m. rugsėjo 10 – 11 d. Vilniuje vyko antrosios neformalios derybos su EK atstovais dėl naujos Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų programos po 2020 m. 4 prioriteto „Socialiai atsakingesnė Lietuva“ investicijų ir finansavimo krypčių.

Susitikimų metu Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo, mokslo ir sporto, Sveikatos apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijų atstovai pristatė esamą situaciją įdarbinimo, švietimo, sveikatos apsaugos, socialinės ir aktyvios įtraukties srityse, taip pat bendruomenės inicijuotos vietos plėtros galimybes. Buvo diskutuoti ateities iššūkiai, galimos problemos ir planuojami tikslai bei kaip ateityje ES investicijos galėtų geriausiai prisidėti prie šių iššūkių sprendimo. Daug dėmesio diskusijose buvo skirta efektyviam ir tikslingam ES investicijų planavimui, EK atstovai akcentavo, kad reikia iš anksto pasiruošti ir įgyvendinti Bendrųjų nuostatų reglamente numatytas reikiamas sąlygas, kurios užtikrins rezultatyvų ir veiksmingą investicijų panaudojimą. 

Kiti neformalių derybų su EK susitikimai numatyti 2019 m. spalio 17-18 d., kurių metu bus diskutuojama apie Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų programos 2 prioriteto „Žalesnė Lietuva“, 3 prioriteto „Geriau sujungta Lietuva“ ir 5 prioriteto „Piliečiams artimesnė Lietuva“ investicijas, reikalingas šių sričių iššūkiams spręsti.

1. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos reikiamos sąlygos

2. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos reikiamos sąlygos

3. Sveikatos apsaugos ministerijos reikiamos sąlygos

4. Kultūros ministerijos reikiamos sąlygos

5. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatymas

6. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pristatymas

7. Sveikatos apsaugos ministerijos pristatymas

8. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatymas

 

Vilniuje vyko neformalios derybos dėl investicijų Lietuvai

Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) konkurencingumo skatinimas, mokslinių tyrimų tikslų eksperimentinės plėtros ir inovacijų srityse, skaitmenizavimo ir įgūdžių, reikalingų sumaniai specializacijai, pramonės transformacijai ir verslumui, ugdymas, iššūkiai ir problemos – visa tai aptarta su Europos Komisija (EK) š. m. birželio 27 d. pirmose neformaliose derybose Vilniuje.

Birželio mėn. susitikime dėl 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos 1 prioriteto „Pažangesnė Lietuva“ investicijų dalyvavo EK, Finansų ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai.

Rugsėjį vyks kitas neformalių derybų susitikimas su EK atstovais dėl 4 prioriteto „Socialiai atsakingesnė Lietuva“ investicijų.

1. Europos Komisijos pristatymas

2. Vyriausybės kanceliarijos pristatymas

3. MOSTA pristatymas

4. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pristatymas

5. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pristatymas


Puslapis atnaujintas 2022 Rugpjūčio 03 d.